VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
25.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
28.03.2023 18.00Olomouc - VK Prostějov
31.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Liberec0-0Frýdek - Místek
Kr. Pole0-0Ostrava
Prostějov0-0Olomouc
Šelmy0-0Olymp
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Stipendium v USA

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Prostějovské volejbalové mládežnice strávily týden na soustředění v Karlově pod Pradědem

23.08.2019 | V minulosti jezdily mládežnické volejbalistky VK Prostějov na tradiční letní soustředění do Sloupu v Moravském Krasu, několik posledních let však už o prázdninách pravidelně míří do Jeseníků. Konkrétně do Karlova pod Pradědem, kde i letos od 10. do 17. srpna strávily týdenní tréninkový kemp.

„Vytvořili jsme poměrně velkou skupinu osmdesáti hráček od mladších a starších žákyň přes kadetky až po juniorky, o které se staralo osm trenérů. Čtyři kmenoví z našeho klubu Solange Soares, Ondřej Hubáček, Lenka Fabikovičová a já, k tomu kvarteto externistů: Přemysl „Tarzan“ Oulík, Agáta Straková, kondiční specialista Karel Vlašic a fytioterapeutka Zdenka Jelínková,“ informoval nový šéftrenér mládeže ve vékáčku Aleš Novák.
Náplň přípravy byla jako obvykle náročná. „Většinu dnů jsme měli na programu pět tréninků přibližně po hodině a půl. Vždy dva dopoledne, dva odpoledne a jeden večer. Střídala se herní i kondiční práce, chybět samozřejmě nesměla ani regenerace. A pro zpestření holky podnikly nějaké výpravy do lesa včetně sbírání borůvek. Celkově můžu děvčata pochválit, těžký týden se podařilo zvládnout velice dobře,“ konstatoval spokojený Novák.
Hanáckou výpravu na severu dokonce nijak nepotrápilo ani letos poněkud vrtkavější počasí. „Měli jsme skoro celý týden pěkně, kvůli dešti jsme zrušili jediný trénink. Takže pohoda, ze soustředění mám pozitivní dojem. Navíc nás přijely navštívit tři hráčky prostějovského A-týmu žen Míša Zatloukalová, Terka Slavíková a Klára Dvořáčková, s holkama si zapinkaly i hezky popovídaly. Díky za to,“ zmínil Novák sympatický počin tria dospělých odchovankyň VK.

Další soustředění bude v Uherském Hradišti

Po návratu z týdenního kempu v Karlově pod Pradědem pokračují mládežnické volejbalistky VK Prostějov se svým tréninkovým procesem v domácích podmínkách, samozřejmě rozdělené do jednotlivých družstev (juniorky + kadetky, starší žákyně, mladší žákyně).
„Přípravné turnaje jsme nakonec žádné zatím nehráli, první absolvujeme až teď 24. a 25. srpna v Uherském Hradišti. Nastoupí tam juniorky i kadetky,“ prozradil šéftrenér naší omladiny.
Na zmíněné klání naváže další soustředění nadějných Hanaček. „V Hradišti zůstaneme s našimi výběry U19 a U17 do čtvrtka 29. srpna, tréninkové zaměření bude už převážně herní. Musíme se však obejít bez Andrey Píchalové a Simony Marešové, obě totiž povolali do kadetské reprezentace České republiky,“ sdělil Novák.

Do prostějovského kolektivu naopak dobře zapadly dvě nové posily Zuzana Dostálová z Hradce Králové i Darina Tesařová z Břeclavi. „Poslední víkend letních prázdnin dostanou všechny holky volno, 7. a 8. září pak juniorky s kadetkami odehrají testovací turnaj v Ostravě,“ doplnil Aleš Novák k nejbližšímu programu svěřenkyň.