Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Ohlédnutí za střetnutím TJ Ostrava versus VK Prostějov v ohlasech a statistikách

27.10.2019 | Prostějovské volejbalistky vedly extraligovou tabulku během nadmíru vydařeného úvodu sezóny, ty ostravské atakují čelo průběžného pořadí nyní. Čemuž odpovídal průběh sobotního vzájemného duelu, který měl tři sady z celkového počtu čtyř pod kontrolou soubor od hranic s Polskem.

HLASY

Zdeněk Pommer (hlavní trenér TJ Ostrava): „My jsme věděli, že Prostějov je nepříjemný soupeř, ale vstoupili jsme do zápasu dobře. V prvním setu jsme kvalitně bránili, až třetí sadu pak vlastními chybami, nedůsledností na příjmu i slabým útokem darovali hostům. Ve čtvrtém setu už to byla zase naše hra: zatlačili jsme servisem, byli důslednější i agresivnější a pomohla nám spousta nevynucených chyb soupeře.“
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda třetího setu, který jsme si zkomplikovaly vlastními chybami. Ve čtvrtém jsme splnily, co jsme si řekly, navíc nám hodně pomohla série servisů Katky Zemanové. A pak už jsme zápas v klidu dohrály.“
Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „V dnešním utkání jsme na víc neměli. Po vyhraném třetím setu jsme věřili v tiebreak, ale s minimálně osmi chybami v útoku se další sada získat nedala. V tom případě jsme dobře hrající Ostravě nemohli vzít body. V celém zápase jsme hodně chybovali právě v útoku i na servisu, což rozhodlo.“
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Je to pořád dokola: zasekneme se v jednom postavení, pak soupeř odskočí a my už těžko dotahujeme. Dnes byli i rozhodčí proti nám. Škoda, že po vyhraném třetím setu jsme zápas nedotáhly do tiebreaku.“

STATISTIKY

Největší rozdíl mezi oběma týmy spočíval ve dvou herních faktorech. Za prvé: Severomoravanky měly o sedm procent úspěšnější zakončení (39:32). Za druhé: Hanačky udělaly v součtu podání a útoku téměř dvojnásobný počet chyb (16:31). Nic platná jim proto nebyla o fous lepší přihrávka (44:46 procentům), víc es (6:8) a poměrně vyrovnaná obrana na síti (bloky 12:10).
Ostravské družstvo nejvíc držely střeďačka Michaela Nečasová (15 bodů včetně 6 bloků, ofenziva 64 procent, celková užitečnost +11), smečařka Klára Faltínová (13 bodů, z toho 12 útoků, užitečnost +8), nahrávačka Anna Pospíšilová (5 vítězných ulívek z 5, užitečnost +4) a libero Adéla Chevalierová (příjem 57 procent).
Na prostějovské straně nejčastěji skórovaly osvědčené Lucie Nová (15), Gabriela Kopáčová a Karolína Fričová (obě 13), přičemž posledně jmenovaná z nich nejméně chybovala (užitečnost +6). Velice dobře střetnutí vyšlo liberu Tereze Slavíkové (přihrávka 65 procent) i střeďačce Veronice Boudové (9 bodů včetně 4 es a 2 bloků, zakončení 60 procent, užitečnost +6).
TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku:
Ostrava 39 % - Prostějov 32 %.
Úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Ostrava 44 % + 17 % - Prostějov 46 % + 12 %.
Podání – esa/chyby: Ostrava 6/5 - Prostějov 8/13.
Bodové bloky: Ostrava 12 - Prostějov 10.
Celková užitečnost: Ostrava +25 - Prostějov +9.
INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů:
Michaela Nečasová 15, Klára Faltínová 13, Helena Kojdová 10, Aleksandra Wanczyk 8 – Lucie Nová 15, Gabriela Kopáčová a Karolína Fričová 13, Veronika Boudová 9.
Nejvíc bodových útoků: Klára Faltínová 12, Michaela Nečasová, Helena Kojdová a Aleksandra Wanczyk 7 – Gabriela Kopáčová a Karolína Fričová 12, Lucie Nová 10.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Michaela Nečasová 64 %, Klára Faltínová 46 %, Helena Kojdová 33 % - Veronika Boudová 60 %, Karolína Fričová 44 %, Lucie Nová a Gabriela Kopáčová 29 %.
Nejvíc bodových bloků: Michaela Nečasová 6, Helena Kojdová 3, Kateřina Zemanová 2 – Lucie Nová 4, Veronika Boudová a Nikola Stümpelová 2.
Nejvíc es: Kateřina Zemanová 3, Michaela Nečasová 2, Klára Faltínová 1 – Veronika Boudová 4, čtyři hráčky 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Adéla Chevalierová 57 % + 14 %, Helena Kojdová 43 % + 26 %, Klára Faltínová 33 % + 6 % - Tereza Slavíková 65 % + 15 %, Karolína Fričová 43 % + 19 %, Lenka Knorová 40 % + 20 %.
Největší užitečnost: Michaela Nečasová +11, Klára Faltínová +8, Kateřina Zemanová a Anna Pospíšilová +4 – Karolína Fričová a Veronika Boudová +6, Lucie Nová +2, tři hráčky 0.