VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 PVK Olymp Praha000000:00
2 TJ Ostrava000000:00
3 TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00
4 TJ Sokol Šternberk000000:00
5 VK Šelmy Brno000000:00
6 VK Dukla Liberec000000:00
7 VK Královo Pole000000:00
8 VK Prostějov000000:00
9 VK UP Olomouc000000:00
10 Volejbal Přerov000000:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Boj o první čtyřku před play off vrcholí. Naše ženy jsou stále třetí, ale celky Prahy i Liberce se dotáhly, o pořadí rozhodne poslední týden nadstavby

02.03.2020 | Až do úplného konce dlouhodobé části UNIQA extraligy žen ČR 2019/20 se volejbalistky VK Prostějov budou rvát o co nejvyšší výchozí umístění pro play off. Potvrdil to sobotní duel s Olympem Praha, jemuž podlehly 1:3 a svou třetí příčku tím dostaly do akutního ohrožení.

Hanácký tým přitom vstoupil do důležitého střetnutí parádně, skvělým výkonem vedl 25:16 a 12:5. V tu chvíli však přišel tradiční pokles včetně zbytečných hrubek, což do té doby tápajícího soupeře vysadilo na koně. Zrodil se klíčový obrat na 21:25, načež mělo hostující družstvo ve zbytku mače převahu. Ne výraznou, leč přesto se domácí kolektiv už nedokázal zvednout natolik, aby odvrátil porážku i v dalších dvou sadách 20:25 a 21:25.
„Do poloviny druhého setu jsme hráli fakt výborně, tlačili podáním i útokem, ustáli přihrávku a obranu, holkám se kolektivně dařilo. Bohužel však nevydržíme celé utkání, vždycky přijde dřív nebo později pokles našeho výkonu. Olymp samozřejmě má své kvality, ale byl hodně dole a mrzí, že jsme mu nahoru pomohli svými vlastními chybami. Těmi se chytil, otočil druhou sadu. A potom už byl lepší,“ krčil rameny hlavní trenér vékáčka Lubomír Petráš.
Nejvíc litoval právě dějství číslo dva. „Chtělo to udržet dobrou hru aspoň o něco déle a vítězně dorazit druhý set. Celý zápas pak mohl teoreticky vypadat jinak, nebo bychom i v případě pozdějšího obratu získali alespoň jeden bod do tabulky. A každý se teď v závěru soutěže počítá dvojnásob, zvlášť v takhle důležitém souboji s přímým konkurentem. Místo toho se rozsmečovala Denysova, která to umí ubouchat, výborná v poli byla Komárková. Zatímco nám pořád kousek chyběl,“ hodnotil Petráš.
Srážející pro něj i jeho svěřenkyně je pravidelně se opakující kontrast. „Dokážeme předvádět vysoce kvalitní volejbal, načež stačí chvilka a spadneme výkonem úplně dolů. Odejde nám přihrávka, znejistíme v mezihře, začneme kazit vším možným a najednou nevíme, kde je sever. Navíc si nemáme příliš jak pomoct střídáním, tyhle výpadky nás provázejí celou sezónou. Tudíž nejde o žádnou náhodu, právě naopak,“ rozebíral slovenský kouč, nakolik se projevuje nezkušenost mladého kádru i menší zastupitelnost na některých postech.
Přesto prostějovské ženy ještě hájí krásnou třetí pozici, byť téměř ztratily slibný náskok. Teď vypadá situace uprostřed extraligové tabulky dvě kola před koncem nadstavby následovně: 3. Prostějov 44, 4. Olymp 43, 5. Liberec 42, 6. Ostrava 39. Výběr VK narazí během závěrečného týdne dlouhodobé fáze doma na Duklu a venku na poslední Přerov, Pražanky hostí předposlední Frýdek-Místek a zajíždějí na sever Čech, Severomoravanky přivítají Zubřice a cestují na KP Brno.
Co to znamená? Aby Kopáčová a spol. šly do vyřazovacích bojů z bronzového postu, potřebují ze dvou zbývajících utkání získat bez ohledu na ostatní výsledky pět  bodů. A na čtvrtou příčku s jistotu stačí jedna výhra jakýmkoliv poměrem. „Když jsme i přes problémy došli až tak daleko, chceme samozřejmě zabojovat o udržení třetího místa. To znamená porazit Liberec i Přerov, na což věřím, že stále máme,“ nepropadal Luboš Petráš skepsi.