VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
25.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
28.03.2023 18.00Olomouc - VK Prostějov
31.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Liberec0-0Frýdek - Místek
Kr. Pole0-0Ostrava
Prostějov0-0Olomouc
Šelmy0-0Olymp
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Stipendium v USA

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Mládežnice vékáčka musí ještě vydržet s individuálním způsobem přípravy

13.11.2020 | Profi sportovci v ČR si oddechli a díky vládní výjimce se pomalu vracejí k tréninkovému i zápasovému normálu - v rámci ekonomických možností toho kterého odvětví. Výkonnostní, amatérský a mládežnický sport si však musí ještě počkat na plošné uvolnění hygienických opatření v souvislosti s koronavirem, což samozřejmě platí také pro talentované volejbalistky VK Prostějov všech nedospělých kategorií.

„Holky pokračují v individuální přípravě, nic jiného ani nezbývá. V praxi to znamená cvičit a posilovat doma vahou vlastního těla, případně s cvičebními pomůckami, pokud jsou k dispozici. A jít si aspoň občas zaběhat ven někam do přírody, kde není moc lidí. Já i kolegyně trenérky se snažíme být s děvčaty jednotlivých věkových kategorií v průběžném kontaktu, aby jejich příprava byla koordinovaná, měla pokud možno správnou náplň a hráčky neztrácely motivaci,“ popsal šéftrenér mládeže ve vékáčku Aleš Novák.
Momentálně platí, že nouzový stav a s ním spojená přísná nařízení proti šíření COVID-19 platí v České republice minimálně do pátku 20. listopadu. Podle vývoje zdravotní situace pak záleží, jestli budou po tomto datu rozvolňována, nebo zákazy včetně sportovní stopky potrvají ještě déle. „Každopádně je velmi pravděpodobné až téměř jasné, že volejbalové soutěže ČR už nestihnou naplnit svůj původně plánovaný program. Bude se muset upravovat hrací systém včetně počtu kol a utkání, konečná délka pauzy přitom rozhodne o tom, kolik zápasů v té které soutěži se škrtne,“ odhadoval Novák blížící se scénář. „A až s holkama naskočíme zpět do společné přípravy, budeme v podstatě startovat znovu od začátku. S tím je nutné počítat.“

Aleš Novák momentálně pobývá ve Slovinsku, kde jako hlavní kouč vede soustředění mládežnické reprezentace volejbalistek České republiky. Brzy s ním o tom přineseme rozhovor!