VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
25.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
28.03.2023 18.00Olomouc - VK Prostějov
31.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Liberec0-0Frýdek - Místek
Kr. Pole0-0Ostrava
Prostějov0-0Olomouc
Šelmy0-0Olymp
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Stipendium v USA

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Naše mládežnice všech věkových kategorií trénují od 7. prosince v Letní hale

17.12.2020 | Záměr šéftrenéra mládeže VK Prostějov, kterak nadějné volejbalistky tohoto oddílu zapojit od pondělí 7. prosince do znovuobnovené společné přípravy po koronavirové pauze, byl úspěšně převeden do skutečnosti.

„Sedmého jsme opravdu začali zase trénovat, a to za dodržení veškerých v tu dobu platných hygienických nařízení v Letní hale TK PLUS u velodromu. Do přípravy se zapojily holky ze všech věkových kategorií: od juniorek přes kadetky a starší i mladší žákyně až po přípravku,“ potvrdil vedoucí kouč volejbalových talentů vékáčka Aleš Novák.
Aktivní začlenění do týmové práce samozřejmě bylo, je i nadále bude vzhledem k okolnostem dobrovolné. „Za současných podmínek je na samotných děvčatech i na jejich rodičích, jestli se do přípravy zapojí nebo ne. Přemlouvat nikoho nemá smysl, byť je z mého pohledu návrat k volejbalu i obecně k pohybu po takové době jedině pozitivní,“ upozornil Novák.
Hned během úvodního týdne po restartu se navíc stanovená hygienická pravidla opět změnila. Tím směrem, že kdo chce jako neprofesionál pravidelně sportovat, tak může - při opakovaném absolvování antigenních testů na COVID-19 alespoň jednou za pět dní, pochopitelně s negativními výsledky.
„Okamžitě jsme tuhle skutečnost probírali přímo s hráčkami a také s jejich rodiči. Antigenní testování je v porovnání s PCR mnohem levnější, tudíž takový systém může pro nejbližší období znamenat určité řešení. Teď ale záleží, kdo do toho bude ochotný investovat své vlastní peníze a kdo ne,“ odtušil Novák.

Společné tréninkové zatížení prostějovských mládežnických volejbalistek je tedy zdárně zpátky. Nyní ještě zbývá vyřešit další důležitou věc: kdy se vrátí na scénu všechny české soutěže a připojí se k pokračující UNIQA extralize žen ČR?
Vzhledem k opětovnému zpřísnění koronavirových opatření se tohle bohužel nejeví v dohledné době reálně, navíc se znovu řeší platnost zavedení úplného zákazu týmové přípravy ve vnitřních prostorech...