VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
18.04.2024 18.00Olymp Praha - VK Prostějov
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Šelmy3-0Přerov
Prostějov3-0Olomouc
Liberec3-0K. Pole
Olymp3-0Ostrava
Šelmy3-0Olymp
Prostějov2-3Liberec
Prostějov1-0Olymp
Šelmy1-0Liberec
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Co nového u našich mládežnic? Společně trénovaly do 18. prosince, mají nové dresy. A rýsuje se pilotní projekt pro juniorky i kadetky

27.12.2020 | Necelé dva týdny společné přípravy stihly mládežnické volejbalistky VK Prostějov, než se hygienická opatření kvůli šíření koronaviru opět zpřísnila a vládní restrikce týmové tréninky ve vnitřních prostorech znovu zakázaly.

„Trénovali jsme od pondělí 7. do pátku 18. prosince, kdy už to zase přestalo jít. Zapojily se všechny věkové kategorie od juniorek přes kadetky, starší žákyně i mladší žákyně až po přípravku, a to v Letní hale TK PLUS u velodromu,“ potvrdil šéftrenér nadějí ve vékáčku Aleš Novák.
Náplň společné práce po dvouměsíční nucené pauze prý odpovídala dané situaci. „Holky se do toho musely nejdřív trochu dostat, obnovovaly po delší době kontakt s míčem i herní návyky, stejně jako větší fyzickou zátěž. Podobalo se to začátku letní přípravy po prázdninách,“ přiblížil Novák.
Navíc po zmíněných dvou týdnech přišla nová covidová stopka. „Reprezentantky Andrea Fabikovičová, Simona Marešová a Andrea Píchalová aspoň vyrazily ještě před Vánocemi na čtyřdenní soustředění mládežnického nároďáku ČR do slovinského Mariboru,“ prozradil Novák.
Všechny talenty VK teď procházejí svátečním volnem a čekají, co přijde dál. „Samozřejmě záleží na vývoji situace s koronavirem a tím pádem na tom, co sportovcům dovolí nebo nedovolí hygienici,“ odtušil zkušený lodivod pravdivá slova.
Určitá jiskra naděje však přece jen doutná. „Ministr zdravotnictví Jan Blatný zmínil jeden pilotní projekt týkající se sportu a konkrétně volejbalu. Jde o to, že by veškeré extraligové juniorky i kadetky v České republice začaly hned po Novém roce znovu s týmovou přípravou a od 15. ledna došlo k restartu nejvyšších soutěží dívek U19 i U17, pochopitelně za dodržení stanovených hygienických podmínek. Uvidíme,“ je nejen Aleš Novák v napjatém očekávání.
Na připojené fotografii si navíc můžete prohlédnout, jak vypadají nové dresy našich mládežnických volejbalistek.