VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 VK Dukla Liberec18151201509:117449
2 PVK Olymp Praha18124111631:131445
3 VK UP Olomouc18122221535:128942
4 VK Šelmy Brno18112051483:136237
5 TJ Ostrava1891351535:143532
6 VK Královo Pole1872271501:153127
7 VK Prostějov18501121291:142116
8 Volejbal Přerov18211141125:14729
9 TJ Sokol Frýdek - Místek18120151194:15097
10 TJ Sokol Šternberk18103141229:15266
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Co zbylo z českých volejbalových soutěží 2020/21? Rekapitulujeme (ne)odehrané zápasy VK a TJ OP v aktuálním ročníku

03.03.2021 | Už minulá sezóna pod vysokou sítí nebyla kvůli nástupu první vlny koronaviru dokončena, její závěr musel být loni na jaře plošně zrušen. Z aktuálního ročníku volejbalových soutěží v ČR pak zůstaly vinou dalších a dlouhotrvajících covidových omezení jen trosky. Pojďme si zrekapitulovat, co vlastně (ne)odehrály prostějovské týmy, než Správní rada ČVS rozhodla o předčasném ukončení soutěžních bojů 2020/21.

ŽENY VK PROSTĚJOV

Soutěže: UNIQA extraliga, Český pohár a evropský Challenge Cup dospělých.
Co stihly odehrát: téměř celou extraligu, čtvrtfinále ČP, čtvrtfinále Vyzývacího poháru.
Resumé: Pro A-tým vékáčka jakožto profesionální sportovní kolektiv platí výjimka vlády ČR o možnosti provozovat náplň své obživy za dodržování přísných hygienických opatření. Díky tomu Hanačky přišly „pouze“ o extraligovou nadstavbu vzhledem ke zkrácení soutěže, která se snad jinak dokončí včetně play off. V obou pohárech jim pak z důvodu C-19 spadl do klína kontumační postup až do čtvrtfinále - a tam přišlo vyřazení po jediném absolvovaném duelu.

ŽENY VK PROSTĚJOV B + TJ OP PROSTĚJOV

Soutěž: 2. liga dospělých.
Co stihly odehrát: nic.
Resumé: Než nastal plánovaný druholigový start, už zavládl všeobecný lockdown, tudíž se ani nezačalo. Béčko vékáčka tvoří převážně klubové mládežnice, pro něž je ženská soutěž vhodným doplňkem k získávání zkušeností. A přijít o celý ročník zde tak znamená nepříjemnost, ovšem nijak fatální. Mnohem horší je ztráta kompletní sezóny pro družstvo OP, které se vždy dává po personální stránce složitě dohromady a zůstává otázkou, jak současnou situaci ustojí složením kádru do budoucna.

JUNIORKY VK PROSTĚJOV

Soutěže: extraliga a Český pohár U19.
Co stihly odehrát: jediný extraligový turnaj.
Resumé: Těsně před uzávěrkou veškerého sportu absolvovaly v Praze na Olympu úvodní kvalifikační turnaj nejvyšší juniorské  soutěže tuzemska, kam se půl roku předtím postupově vrátily bez nutnosti podstoupit závěrečnou baráž, kterou zrušil koronavir. Stejně jako celý zbytek této sezóny. Čtyři zahajovací porážky v metropoli od Přerova, Šternberka, Olympu (shodně 0:3) i Ostravy (1:3) dávaly tušit, že by svěřenkyně Aleše Nováka čekal nelehký boj o záchranu.

JUNIORKY TJ OP PROSTĚJOV

Soutěž: krajský přebor U19.
Co stihly odehrát: šest střetnutí KP.
Resumé: Mladé plejerky ópéčka si zápasově zapinkaly v porovnání s většinou ostatních prostějovských výběrů solidně, když před vládní uzávěrkou nastoupily ke třem dvojutkáním krajského přeboru. Nejprve sice nečekaně padly s Kojetínem dvakrát 1:3, ale pak smetly UP Olomouc B i Bohuňovice vždy 3:0 a mohly pomýšlet na boj o čelo tabulky. Možná také na průnik do kvalifikace o vysněnou účast v první lize téhle věkové kategorie.

KADETKY VK PROSTĚJOV

Soutěže: extraliga a Český pohár U17.
Co stihly odehrát: jediný extraligový turnaj.
Resumé: Z hlediska počtu podstoupených mačů dopadly stejně jako jejich juniorské oddílové parťačky. To znamená, že před úderem nakažlivé nemoci si daly vstupní kvalifikační turnaj mezi národní elitou. Doma v Národním sportovním centru PV sice podlehly Brnu 0:3, leč následně přemohly Hlincovku 3:1, Olymp Praha B i Přerov 3:2 a tím naznačily, že rovněž ve druhé sezóně za sebou mohly reálně pomýšlet na postup do závěrečného turnaje Final Six. Jestli by to vyšlo se už bohužel nedozvíme.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ VK PROSTĚJOV

Soutěže: Český pohár a krajský přebor U15, 1. liga U17.
Co stihly odehrát: jeden turnaj ČP, jeden turnaj KP, osm prvoligových střetnutí.
Resumé: Při brzkém startu všech tří svých soutěží si starší žákyně vékáčka zahrály vcelku dost, než je zastavil státní zákaz. A všude dokazovaly vysoké volejbalové kvality, o čemž svědčí suverénní triumf nejen v kvalifikaci krajského přeboru, ale také v kvalifikaci Českého poháru. Stejně jako slušné výsledky v první lize kadetek proti věkově starším soupeřkám. V elitním ČP měly mladé Hanačky medailové ambice, na cenný kov chtěly útočit i při mistrovství republiky po předpokládaném postupu na tenhle soutěžní vrchol. Sílu svého letošního mančaftu však nemohly prodat, což extrémně mrzí.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ VK PROSTĚJOV

Soutěže: krajský přebor U13, Pohár Jihomoravského kraje 7. tříd.
Co stihly odehrát: jeden turnaj KP.
Resumé: Mladší žákyně VK otevřely kvalifikací krajský přebor, a to bylo pro ně všechno. Záměr přitom směřoval k systematické celoroční práci na výkonnostním zlepšování po všech herních stránkách prostřednictvím kvalitních tréninků i častých zápasů. Což obecně platilo pro veškeré mládežnické kategorie hanáckého klubu. Bohužel realita nuceného sportovního živoření byla během uplynulých měsíců (a stále ještě je) mnohem horší, pro volejbalový rozvoj děvčat nesmírně smutná.

SOUČASNÁ SITUACE

Co nového u mládežnických volejbalistek VK Prostějov po svazovém zrušení aktuálního ročníku všech neprofesionálních soutěží? Zatím nic. Hygienická opatření proti šíření COVID-19 nadále trvají (momentálně byla ještě zpřísněna), s nimi i zákaz normální přípravy a soutěžních zápasů pro naprostou většinu sportovců.
„U nás je situace pořád stejná. To znamená, že trénují naše juniorky a kadetky z prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera, pro které platí výjimka Vlády ČR, Ministerstva zdravotnictví a Národní sportovní agentury o možnosti společné přípravy studentů či studentek specializovaných sportovních tříd,“ potvrdil šéftrenér mládeže ve vékáčku Aleš Novák.
Ostatní prostějovské naděje zpod vysoké sítě musí stále pokračovat v individuálním tréninku, což bohužel platí už skoro pět měsíců. Extrémně dlouhá, dá se říct až ubíjející doba… „Ale jsme nachystaní okamžitě obnovit normální přípravu hned, jakmile dojde k rozvolnění koronavirových omezení,“ ujistil Novák.
Pokud k tomu někdy v dubnu po skončení současného lockdownu skutečně dojde, může přijít na řadu záložní plán ČVS s uskutečněním náhradních soutěží pro jednotlivé mládežnické kategorie. „Něco se rýsuje, ovšem přesnou podobu tyhle soutěže naberou teprve poté, co sport případně dostane zelenou. Záleží totiž, kolik na jejich odehrání zbude času,“ konstatoval Novák.