VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
25.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
28.03.2023 18.00Olomouc - VK Prostějov
31.03.2023 17.00VK Prostějov - Olomouc
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Liberec0-0Frýdek - Místek
Kr. Pole0-0Ostrava
Prostějov0-0Olomouc
Šelmy0-0Olymp
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Stipendium v USA

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Naše mladší žákyně postoupily z úvodní fáze MČR do druhé, v neděli doma zakončí krajský přebor se stříbrem

01.04.2022 | Mládežnické volejbalistky VK Prostějov věkové kategorie U13 si stříbrnou pozicí v krajském přeboru mladších žákyň zajistily postup do první části mistrovství republiky 2022. Tu úspěšně absolvovaly ve skupině H, která proběhla v Novém Jičíně.

Hanačky potřebovaly v osmičlenné grupě obsadit nejhůře čtvrtou příčku, aby prošly do druhé fáze MČR mezi čtyřicet nejlepších družstev tuzemska. Právě tohle se jim přesně povedlo, byť v jejich prospěch rozhodoval při rovnosti bodů i skóre setů s pátým VAM Olomouc až poměr uhraných míčů.
„Holky možná měly trochu štěstí, ale myslím, že výkonnostně si postup zasloužily. VAM porazily a dosáhly čtyř přesvědčivých vítězství ze sedmi zápasů. Jsme samozřejmě rádi za možnost pokračovat v národním šampionátu, děvčatům to dává příležitost zahrát si řadu dalších kvalitních utkání. A třeba zabojovat o další postup na závěrečný turnaj, ani taková možnost není vyloučená,“ přemítal šéftrenér mládeže ve vékáčku Aleš Novák.
V rámci novojičínského turnaje základní grupy H vedla prostějovské mladší žačky trenérka Adéla Kocourková, jejíž svěřenkyně začaly skvěle vítězstvími 2:0 nad VK Brno i Opavou. Potom však podlehly 0:2 jak KP Brno, tak Předklášteří, ovšem následovalo klíčové zdolání olomouckého VAM 2:0. Po prohře 0:2 s domácím celkem potřeboval výběr VK v posledním střetnutí jasně porazit Napajedla, což dokázal – a mohl se tak radovat z postupu!
Ve druhé fázi republikového šampionátu teď narazí ve skupině A v Bílovci na Nymburk, SVBC, Příbram, Břeclav, Český Krumlov, Nový Bor a na pořádající kolektiv Bílovce. Hrát se bude ve druhé polovině dubna.

MČR MLADŠÍCH ŽÁKYŇ 2022 – PRVNÍ FÁZE

Skupina H – výsledky VK Prostějov: VK Brno 2:0 (9, 14), Opava 2:0 (17, 20), KP Brno 0:2 (-16, -10), Předklášteří 0:2 (-21, -12), VAM Olomouc 2:0 (22, 17), Nový Jičín 0:2 (-13, -20), Napajedla 2:0 (10, 13).
Skupina H – konečné pořadí: 1. Předklášteří 19, 2. KP Brno 17, 3. Nový Jičín 14, 4. VK Prostějov 12, 5. VAM Olomouc 12, 6. Opava 7, 7. VK Brno 3, 8. Napajedla 0.

MEDAILE A CENY PO NEDĚLNÍM POSLEDNÍM TURNAJI KP
PŘEDÁ V NSC PROSTĚJOV OSOBNĚ MIROSLAV ČERNOŠEK

S jistotou zisku stříbrných medailí za konečné druhé místo půjdou mládežnické volejbalistky VK Prostějov U13 do závěrečného kola krajského přeboru mladších žákyň 2021/22, které proběhne v neděli 3. dubna od 9.00 hodin v hale Národního sportovního centra PV.
V posledním dějství sice malé Hanačky budou hrát „pouze“ skupinu B a nikoliv elitní áčko, přesto nemohou ze své druhé pozice díky většímu bodovému náskoku klesnout níž. Jejich cíl pro nedělní turnaj je přesto jasný: vyhrát pokud možno všechny čtyři zápasy a uzavřít KP vítězně.

Suverénní triumf v celkovém pořadí oslaví SK Olomouc, třetí skončí UP Olomouc. Každopádně třetí dubnový den si všechny zúčastněné týmy naposledy v aktuálním ročníku pinknou volejbalové zápasy v rámci krajské soutěže. A navíc si užijí slavnostní ceremoniál v podobě závěrečného vyhlášení výsledků.
„Cenné kovy a poháry medailistům, diplomy všem družstvům i ceny nejlepším hráčkám osobně předá šéf marketingové agentury TK PLUS Miroslav Černošek. Našim holkám patří velká gratulace jak ke stříbru, tak k postupu na mistrovství republiky, v jehož úvodní fázi už uspěly,“ zdůraznil Aleš Novák.