VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Vicemistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Ženy TJ OP se zachránily ve druhé lize, když zdárně prošly kvalifikačním turnajem v Ostravě

05.05.2022 | I z posledního osmého místa druholigové skupiny C nakonec volejbalistky TJ OP Prostějov vybojovaly záchranu soutěže. Dostaly totiž šanci v kvalifikaci o 2. ligu žen ČR 2022/23, kterou úspěšně zvládly a tím se udržely ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži!

Hanačky byly zařazeny do kvalifikační grupy D společně s domácím TJ Ostrava C, Polankou a Šumperkem. Předem se vědělo, že radost si zajistí dva týmy ze čtyř, tudíž cíl zněl jasně: skončit nejhůř druhé. A přesně to se podařilo.
Na úvod ópéčko smetlo Šumperk hladce 3:0 (11, 18, 21), ale potom nestačilo kvalitnímu ostravskému céčku 0:3 (-15, -22, -19).
„Šumperské družstvo bylo v turnaji nejslabší, to jsme v pohodě přehráli. Za Ostravu však nastoupila řada mladých děvčat z béčka, jež nedávno usilovala o první ligu, a na ty jsme naopak my nestačili,“ přiblížil trenér TJ OP Ladislav Sypko.
Na závěr tak jeho svěřenkyně svedly přímou bitvu o klíčovou druhou pozici proti Polance. Naštěstí vítěznou 3:0 (22, 13, 26)! „Polanka byla solidní, dva ze tří setů měly hodně vyrovnaný průběh. Ale ustáli jsme těsné koncovky a po výhře měli jasno, že zůstáváme druholigoví. Holky musím pochválit, zvládly to výborně,“ oddechl si Sypko.
Velkou úlevu na závěr jinak spíš utrápené sezóny zařídily následující hráčky: Markéta Hubrová, Aneta Chludová, Jana Vláčilová, Aneta Tobiášová, Ivana Kratochvílová, Martina Bednářová, Lenka Zabloudilová a Martina Začalová. „Mám radost za potvrzení toho, že pokud se sejdeme v trochu solidní sestavě, na druhou ligu výkonnostně máme,“ potěšilo kouče.
Otázkou nicméně zůstává, jak a kudy dál. „Soutěž jsme zachránili, ale teprve se uvidí, co teď přijde.
Starší holky moc nestíhají tréninky a někdy ani zápasy, musíme společně vyřešit, kdo bude pokračovat a kdo už ne. Je dost pravděpodobné, že v příštím ročníku dostane prostor mnohem víc mladých děvčat s tím, že se budou v pro ně náročných bojích obehrávat, získávat zkušenosti třeba i za cenu horších výsledků,“ nastínil Sypko možný směr ženského kolektivu TJ OP Prostějov pro nejbližší budoucnost.

KVALIFIKACE O 2. LIGU ŽEN ČR 2022/23

Skupina D (Ostrava) – výsledky: TJ Ostrava C – VK Polanka 3:0 (9, 15, 18), TJ OP Prostějov – TJ Šumperk 2:0 (11, 18, 21), VK Polanka – TJ Šumperk 3:1 (20, 18, -20, 15), TJ Ostrava C – TJ OP Prostějov 3:0 (15, 22, 19), TJ OP Prostějov – VK Polanka 3:0 (22, 13, 26), TJ Ostrava C – TJ Šumperk 3:0 (12, 19, 19). Konečné pořadí: 1. TJ Ostrava C 9, 2. TJ OP Prostějov 6, 3. VK Polanka 3, 4. TJ Šumperk 0.