VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
18.04.2024 18.00Olymp Praha - VK Prostějov
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

NSA
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
Šelmy3-0Přerov
Prostějov3-0Olomouc
Liberec3-0K. Pole
Olymp3-0Ostrava
Šelmy3-0Olymp
Prostějov2-3Liberec
Prostějov1-0Olymp
Šelmy1-0Liberec
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Porazit dvakrát během jedné sezóny klub z elitní evropské Ligy mistryň, to se počítá

06.01.2023 | Ukrajinské mistryně z Dnipra působí v nejvyšším poháru klubové evropy Champions League, české šampiónky z Prostějova „pouze“ ve skromnějším Challenge Cupu. Přesto mezi oběma momentálně nejsilnějšími družstvy UNIQA extraligy žen ČR 2022/23 evidentně není žádný kvalitativní rozdíl.

A pokud má dosud někdo mírně navrch, tak jsou to spíš volejbalistky VK. S favorizovanými protivnicemi si poradily už v prvním vzájemném střetnutí před dvěma měsíci, tenkrát navíc hladce 3:0, když byl SC zrovna v krizi. Od té doby však pořád jen vítězil, až přijel do srdce Moravy a znovu narazil.
Tentokrát v extrémně vyrovnané i dramatické bitvě plné zvratů, přičemž na sklonku čtvrté sady se silný hostující celek ocitl za stavu 1:2 a 21:23 pouhé dva míče od tříbodového triumfu. Přesto nakonec uspěly Hanačky, protože tradičně nic nevzdaly. A enormní silou vůle, kterou samozřejmě podpírá nesporný herní um, otočily zápasový tahák na 19:25, 25:15, 23:25, 25:23 a 15:8.
„Že v téhle sezóně porazíme hned dvakrát Prometey coby účastníka Ligy mistrů, to by před začátkem ročníku asi nikdo nečekal. Stalo se a obě vítězství nad favoritem mají velkou cenu, zvlášť to dnešní po otočeném průběhu. Na druhou stranu jsme teprve někde v půlce soutěže, už jsme i několikrát prohráli a ještě máme před sebou spoustu utkání,“ mluvil prostějovský kouč Miroslav Čada s tradiční opatrností.
Více než dvouhodinové drama proti Dnipru vyznělo z hlediska týmových statistik dost rovnocenně: úspěšnost útoku 36:35 procentům, úspěšnost přihrávky 43:51 procentům, bodové bloky 8:5, esa 8:6, chyby celkem 22:35. Právě poslední číselný poměr jasně vypovídá o tom, co rozhodlo. Společně s bojovností, nezdolností i vytrvalostí nakonec šťastnější party.
„Dvěma vydřenými body jsme se těsně vrátili do čela tabulky, což je pro nás tak trochu z říše snů,“ usmíval se Čada. „Je obdivuhodné, že i když mančaft není v úplně optimálním stavu a potýká se s některými problémy - jako například dneska s obnovenou bolestí nohy u Kláry Faltínové - dokáže opakovaně zvládat velice těžké zápasy,“ ocenil trenérský bard.
„Třeba zrovna Falti šla tentokrát na krev, společně s ní všechny ostatní holky. Nemá smysl nikoho jednotlivě vyzdvihovat, opět šlo o příkladně kolektivní výkon,“ zdůraznil Miroslav Čada. Kapitánka vékáčka pak našla ještě jeden důležitý důvod dalšího cenného skalpu. „Byly to velké nervy, ale my stále bojujeme a skvělé publikum nás hodně tlačilo k vítězství. Fanouškům moc děkujeme,“ nezapomněla Simona Bajusz na vydatnou podporu příznivců.