Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Průběžně devátým kadetkám VK se vzdaluje postup do extraligového Final 8

24.01.2023 | Po čtvrtém kole dlouhodobé části extraligy kadetek ČR U18 je znovu o něco méně pravděpodobné, že by mládežnické volejbalistky VK Prostějov této věkové kategorie postoupily do závěrečného turnaje Final 8. Stíhání průběžně osmé Ostravy bude nyní už dost složité.

Ve zmíněném 4. dějství nejvyšší české soutěže 2022/23 totiž prostějovské kadetky obsadily třetí pozici ve skupině C o 9. až 12. místo a opět jim tak utekl potřebný posun do grupy B. „Nechci se vymlouvat, ale zase nám chyběla ze zdravotních důvodů řada hráček základního kádru. Bez nich to bylo těžké,“ povzdechl si šéftrenér mládeže ve vékáčku a zároveň kouč výběru do osmnácti let Aleš Novák.
Jeho svěřenkyně turnaj otevřely již s předstihem v Přerově, kde podlehly domácímu celku po vyrovnaném boji 1:3. Poté na palubovce SVC Roztoky nestačily v klíčové partii ostravským konkurentkám 0:3 a byly na hraně pádu do nižší skupiny D. Ten naštěstí odvrátily závěrečným zdoláním Roztoků 3:1, čímž obsadily v céčku alespoň třetí post a setrvaly v něm i pro příště.

„Kdybychom pořádající družstvo porazili 3:0, skončili bychom dokonce druzí. Každopádně postup do béčka zůstal pro nás hodně daleko a můžeme být rádi, že jsme se tentokrát v oslabené sestavě udrželi. Šance na účast v závěrečném Final 8 tím nadále žije, přestože se postupem Ostravy, se kterou soupeříme, citelně snížila. Budeme však dál naplno bojovat a ještě to zkusíme,“ slíbil Novák.
EXTRALIGA KADETEK ČR U18
Turnaj 4. kola ve skupině C o 9. až 12. místo (Roztoky) - výsledky VK Prostějov:
Přerov 1:3 (-24, -23, 15, -22) - hráno v Přerově, Ostrava 0:3 (-22, -17, -20), Roztoky 3:1 (16, 17, -21, 20).
Turnaj 4. kola ve skupině C o 9. až 12. místo (Roztoky) - pořadí: 1. Ostrava 9, 2. Roztoky 3, 3. VK Prostějov 3, 4. Přerov 3.
Průběžné pořadí soutěže po 4. kole: 1. Liberec 64, 2. Olymp Praha 59, 3. KP Brno 50, 4. Havlíčkův Brod 49, 5. Plzeň 49, 6. Kralupy 48, 7. České Budějovice 43, 8. Ostrava 32, 9. VK Prostějov 30, 10. Frýdek-Místek 25, 11. Střešovice 24, 12. Přerov 23, 13. Roztoky 20, 14. Šternberk 13, 15. Mikulova Praha 8, 16. Nové Veselí 7.