VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV Challenge Cup

Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS
11x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů
Mistryně ČR 2021/2022
Tabulky
PořadíZV3V2P1P0SB
1 VK Dukla Liberec30192632659:228367
2 VK Královo Pole30176252609:231165
3 VK Prostějov30165362555:225661
4 VK Šelmy Brno30143492540:234952
5 PVK Olymp Praha301433102537:241251
6 VK UP Olomouc301440122454:230950
7 SC Prometey Dnipro (UKR)30152121695:214140
8 TJ Ostrava301202162321:235138
9 TJ Sokol Frýdek - Místek30932162401:255335
10 Volejbal Přerov30414212237:253718
11 TJ Sokol Šternberk30113251953:24598
facebook twitter youtube volej.tv
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Stipendium v USA

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Dozvuky posledního vystoupení vékáčka v tomto ročníku Vyzývacího poháru aneb Prostějov vs. Suhl třikrát jinak

12.02.2023 | Pojďme se ještě naposledy ohlédnout za čtvrtfinálovou derniérou našich volejbalistek v evropském CEV Challenge Cupu žen 2022/23. Přinášíme interview s českou plejerkou německého protivníka, jednu herní zajímavost a krátký článek o fanoušcích.

„V Prostějově jsme zahrály opravdu dobře a ukázaly, na co máme,“ radovala se Eva Hodanová

Na vyřazení vékáčka z pohárové Evropy se sice podílela minimálně, neboť v Suhlu má Eva Hodanová momentálně roli jen občas střídající hráčky. Za rozhodnutého stavu čtvrtfinálové odvety v Prostějově však česká reprezentační smečařka a odchovankyně Olympu Praha naskočila do střetnutí, jehož zbytek zvládla výborně. Po skončení úterní konfrontace jsme se Evy zeptaly na její dojmy.
Co říkáš na druhý vzájemný duel, pro vaše družstvo postupový?

„Očekávaly jsme těžký zápas, že nám to Prostějov rozhodně nedá zadarmo. Nastoupily jsme trochu s respektem, ale postupně se ve všem zlepšovaly a získaly hodně důležitý první set, který ovlivnil i ten druhý. Tím pádem bylo rozhodnuto o našem postupu, potom trenér mohl prostřídat všechny hráčky z lavičky. A máme radost, že i v obměněné sestavě jsme dovedly odvetné utkání do vítězného konce.“
Jako tým jste odvedly velmi kvalitní výkon. Ukázal dnes Thüringen, na co skutečně má?
„Určitě ano. My bohužel máme hlavně v německé lize velké výkyvy, takové vlny, a proto jsme tam poslední dobou často prohrávaly. Dneska jsme však ukázaly, že umíme předvádět opravdu dobrý volejbal. Náš výkon byl mnohem lepší, než i v prvním vzájemném zápase s Prostějovem doma.“
Potěší, že ses tentokrát mohla od třetí sady i ty osobně podílet na vítězství přímo na hřišti?
„Samozřejmě jsem ráda, že jsme tam s dalšími střídajícími holkami naskočily a zvládly utkání dovést do úspěšného konce. Ona to není vůbec snadná situace, když je vlastně rozhodnuto a najednou se změní víc než polovina sestavy včetně nahrávačky. Je dobře, že jsme si s tím společně poradily a postup potvrdily vítězstvím.“
Je semifinále Challenge Cupu pro Suhl velký úspěch? A co dál v tomto evropském poháru?
„Úspěch je to rozhodně hezký a jsme za něj moc rády. Dál bychom měly v semifinále narazit na Chieri, což je jeden z nejsilnějších italských klubů, to znamená asi hlavní favorit Challenge Cupu. Budeme to tedy mít velice těžké, ale zkusíme zabojovat.“
Jak jsi zatím spokojena se svým působením v bundesligovém VfB?
„Tahle sezóna pro nás není jednoduchá. Od jejího začátku se nám postupně zranily už tři nahrávačky, nějak se s tím pereme a jak herně, tak výsledkově se trochu hledáme. Ani pro mě to není zrovna lehké, samozřejmě bych si představovala větší zápasové vytížení i prostor na hřišti. Naštěstí kolektiv máme v Suhlu dobrý, po téhle stránce si nemám na co stěžovat.“

Stalo se během neskutečné výměny: smeč Jess na kolenou a Matrix styl Cípy

O postupu Thüringenu do semifinále Vyzývacího poháru 2022/23 bylo v odvetném střetnutí na prostějovské půdě rozhodnuto dost rychle, stačily první dva sety ve prospěch hostů. Ani za stavu 0:2 ovšem domácí kolektiv - ačkoliv už vyřazen - nechtěl ve vlastní hale prohrát.
A místo rezignace se ze všech sil snažil alespoň o vítězný obrat nepříznivého vývoje znamenající dílčí výsledkovou útěchu. Třetí sadu zachránil z hrozivých stavů 5:11 a 13:17, pořád bojoval dál. Aby zkraje čtvrtého dějství nastal jeden pozoruhodný moment.
Hrála se extrémně dlouhá výměna, jež trvala déle než minutu. Míč stále nemohl spadnout na zem například i z toho důvodu, že univerzálka vékáčka Jéssica Silva v jednu chvíli smečovala nezvykle v kleče poté, co dvě sekundy předtím obětavě vybrala míč zákrokem v poli.
A co zdánlivě nekonečnou rozehru posléze utnulo? Ukázkový matrix pohyb nahrávačky Simony Bajusz.
Po tvrdém útoku protihráčky totiž na poslední chvíli uhnula duchapřítomným pohybem celého těla meruně rychle letící do autu. Přesně, jako když Neo alias Thomas Anderson ve filmu Matrix vyhýbal kulkám ze střelných zbraní.

Dorazil autobus bouřlivých fandů z Německa, oboustranně vládla super atmosféra

Po dlouhých letech se opět stalo, že soupeře vékáčka na kontinentální klubové scéně dorazila na jeho venkovní duel evropského poháru do Prostějova povzbudit početnější skupina příznivců. Z německého Suhlu jich na odvetné čtvrtfinále letošního Challenge Cupu přijel téměř plný autobus.
Někteří z přibližně třicítky báječně naložených fanoušků VfB byli zpočátku po vysednutí z vozidla nadmíru hluční a viditelně společensky unaveni, ale k žádným excesům posléze nedošlo. Nejprve se návštěva ze severozápadu usadila ve vestibulu Národního sportovního centra PV a čekala na začátek mače.
Poněkud delší zbývající čas vyplnila popíjením různých nápojů včetně piva a občasným skandováním či prozpěvováním, leč ve vší slušnosti. Potom se ultras přesunuli do hlediště, aby dávno před utkáním, v jeho průběhu i dlouho po něm opravdu skvěle povzbuzovali svůj mančaft. Odměnou se jim stalo zasloužené slavení postupu společně s hráčkami i členy realizačního týmu.
Početně skromnější kotel domácích fandů také dělal jako vždy, co mohl. Byť mu znova citelně chyběl tahoun Tomáš Faltín, toho času po druhé operaci oka (tímto přejeme brzké uzdravení). Ani velice dobrá podpora z hlediště však VK nepomohla, hostující favoritky prostě byly lepší.